Wandal z Sitańca zatrzymany. Zniszczył wiatę i płot

  • 16.05.2020, 13:16
  • ak
Wandal z Sitańca zatrzymany. Zniszczył wiatę i płot Fot. policja.pl
Teoretycznie nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi gminy Zamość za jego chuligańskie wybryki. Mężczyzna dokonał dewastacji w Sitańcu.

Z ustaleń policji wynika, że to właśnie ten 27-latek jeszcze w marcu powybijał szyby w wiacie przystankowej. Zniszczone zostały wówczas elementy ogrodzenia pobliskiej remizy strażackiej. Łączna suma strat sięgnęła 1500 zł.

Policjanci prawie dwa miesiące szukali sprawcy, ale w końcu go znaleźli. Mężczyzna został zatrzymany, a w czwartek (14 maja) usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Przyznał się do winy. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego zachował się tak, a nie inaczej. jedynym jego tłumaczeniem było to, że był wówczas nietrzeźwy.

Kodeks karny zakłada, że za zniszczenie mienia można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sitaniak
Sitaniak 17.05.2020, 14:54
Podac imie i nazwisko wandala wlacznie z adresem zamieszkania.
Meloman
Meloman 16.05.2020, 23:39
Bez żartów,łatwiej ukarać sąsiada co skucha głośniej muzyki w dzień,niż wandala czy złodzieja

Pozostałe