Nowy przypadek zakażenia na Lubelszczyźnie, na Śląsku ponad 200

  • 15.05.2020, 10:15
  • ak
Nowy przypadek zakażenia na Lubelszczyźnie, na Śląsku ponad 200
Jest 235 nowych zakażeń w kraju. Koronawirusem zarażona jest też jedna osoba z Lubelszczyzny.

Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego podała, że pacjent z SARS-CoV-2 to kobieta w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu ryckiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Ministerstwo zdrowia przekazało właśnie, że od wczorajszego wieczoru jest 235 nowych przypadków [email protected] potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi. Dotyczą one głównie mieszkańców województwa śląskiego (204 osoby), ale również województw: opolskiego (10), małopolskiego (5), zachodniopomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (3), wielkopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1) i lubelskiego (1).

Od wczoraj zmarło też 10 kolejnych pacjentów z koronawirusem. To osoby leczone w szpitalach w Zawierciu, Cieszynie, Tychach, Grudziądzu, Starachowicach i Łańcucie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe