Hrubieszów nie otwiera przedszkoli. Sanepid nie przebada pracowników

  • 15.05.2020, 12:00
  • ak
Hrubieszów nie otwiera przedszkoli. Sanepid nie przebada pracowników Fot. facebook.com/Marta Majewska Marta Majewska wizytowała przedszkola, ale nie zdecydowała się otworzyć żadnego z nich.
Co najmniej do 22 maja przedszkola w Hrubieszowie zostaną zamknięte – ogłosiła burmistrz Marta Majewska. Czym się kieruje?

Samorządy otrzymały od rządu zgodę na ponowne otwarcie przedszkoli i żłobków. Niektóre zdecydowały się przyjąć dzieci do wszystkich placówek, inne tylko do wybranych. W Zamościu planowano uruchomienie pięciu przedszkoli, ale zainteresowanie rodziców było tak nikłe, że maluchy trafiają pod opiekę tylko jednej placówki. Pisaliśmy o tym obszernie w ostatnim numerze Kroniki Tygodnia.TUTAJ.

Tymczasem Hrubieszów jest jedynym miastem w naszym regionie, gdzie do prób otwierania przedszkoli w ogóle nie doszło. Co więcej, burmistrz zapowiedziała, że miejskie przedszkola zostaną zamknięte na pewno do 22 maja.

– Zapewniam, iż dyrektorzy poszczególnych szkół i przedszkoli dołożyli wszelkich starań, aby warunki w placówkach odpowiadały wytycznym określonym przez Głównego Inspektora Sanitarnego – napisała na swoim facebooku Marta Majewska.

Dlaczego więc dzieci zostają w domach? Szefowa hrubieszowskiego samorządu wyjaśnia, że wystąpiła do miejscowego sanepidu z prośbą o dokonanie oceny stanu sanitarnego placówek. Spotkała się z odmową, bo podobno nie ma do tego podstaw prawnych. Marta Majewska wnioskowała również o przebadanie pracowników przedszkoli w kierunku koronawirusa. W tej sprawie również spotkała się z odmową ze strony Marii Kwiatkowskiej, p.o Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Hrubieszowie.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
eliza
eliza 18.05.2020, 16:05
hrubieszowski MOPS obudził sie, na LH ogłosił chęć dokonywania zakupow dla osob starszych, podałi kontakt i wymóg wplaceniia na konto MOPS kwoty na zakupy, żeby to dokonac te starsze osoby w wieku 70-80 lat i starsze muzą posiadac konto bankowe internetowe lub muszą udac sie na poczte lub do banku by dokonac wpłaty, dalej nie komentuje bo każdy rozumny człowiek wie że jest to sztuka dla sztuki, harcerze dokonuja zakupów dla osob starszych przynajmniej od dwóch m-cy i wystarczy tylko telefon, przychodzą biora pieniadze , listę zakupów i ZAŁATWIONE
gosc
gosc 26.05.2020, 15:36
Hrubieszowscy harcerze - szacun
Kaizen
Kaizen 16.05.2020, 19:32
Nie wiem, czy większym bezsensem jest zamykanie szkół, przedszkoli, zakładów pracy, parków, lasów i chodzenie w maseczkach gdy wirusa nie ma na horyzoncie, czy otwieranie, jak się pojawia. Taktyka globalna jest bez sensu - dobrze to pokazuje Śląsk. Gdzie wirus w natarciu, trzeba zaostrzać, gdzie nie ma (jak w Hrubieszowie) bez sensu było zamykać cokolwiek (za to trzeba zachować czujność i reagować, jak się pojawi na horyzoncie).
gosc
gosc 26.05.2020, 15:39
była już dyskusja, gdy wirus dotarł do Polski, wtedy zaczęto krzyczeć, że nie dba się o nasze bezpieczeństwo - popatrz co działo się w Hiszpanii, Włoszech, a w Szwecji umierają staruszkowie - tam nie zamknięto niczego

Pozostałe