Zwierzyniec: Łap sieć w plenerze

  • 15.05.2020, 15:03
  • ak
Zwierzyniec: Łap sieć w plenerze Fot. pixabay.com
To dobra wiadomość dla mieszkańców Zwierzyńca, ale też turystów. W 12 punktach miasteczka zainstalowano hotspoty, dające dostęp do internetu.

To zadanie zostało zrealizowane dzięki pieniądzom z unijnego programu WiFi4EU. Dostęp do internetu w tych punktach jest bezpłatny, a minimalna prędkość sieci to 30 Mb/s. Hotspoty zamontowano wewnątrz i na zewnątrz magistratu, szkoły podstawowej Zespołu Szkól Drzewnych i Ochrony Środowiska, także przy centrum kultury i przy deptaku.

Zakup i montaż urządzeń kosztował 15 tysięcy euro. Gmina nie dołożyła ani grosza. Całość kosztów wykonawca otrzymał z Komisji Europejskiej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe