Krasnobród: Plenerowa siłownia nad zalewem już prawie gotowa

  • 15.05.2020, 09:00
  • ak
Krasnobród: Plenerowa siłownia nad zalewem już prawie gotowa Fot. UMiG Krasnobród
Budowa tego miejsca do ćwiczeń nad zalewem w Krasnobrodzie to inicjatywa Stowarzyszenia Kulturalno-Naukowego „U źródeł”. Siłownia jest w trakcie montażu. Gotowa powinna być na koniec maja. Latem turyści będą już z niej mogli korzystać.

Pasjonaci ruchu na świeżym powietrzu będą mieć nad zalewem w Krasnobrodzie do dyspozycji różne urządzenia. Jest tam wioślarz, steper, twister i wahadło oraz zestaw do ćwiczeń z drabinkami i poręczami.

Siłownia powstaje w ramach projektu "Rozbudowa infrastruktury turystycznej Gminy Krasnobród". W ramach tego samego zadania nad zalewem zamontowano również 12 ławek. Przygotowała je Spółdzielnia Socjalna "Warto" z Krasnobrodu. Pozostało jeszcze zamontowanie tablic i map m.in. ze szlakami dla turystów.

Cały projekt jest wart 22 tys. zł. A ponad połowę pieniędzy udało się pozyskać z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Stowarzyszenie "U źródeł" otrzymało dotację za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Nasze Roztocze".

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.05.2020, 09:41
Sukces władzy w skali kraju.

Pozostałe