Zamość: Więźniowie mają z czego szyć

  • 13.05.2020, 12:21
  • ak
Zamość: Więźniowie mają z czego szyć Fot. mjr Maciej Baniak/ZK Zamość
Osadzeni w Zakładzie Karnym w Zamościu w związku z koronawirusem na brak pracy na pewno nie mogą narzekać. Od początku epidemii szyją maseczki. Ostatnio dostali kolejną porcję materiału.

Dostawę zorganizowali członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Przewodniczący zarządu terenowego mjr Radosław Szewc  na ręce dyrektora zamojskiego więzienia ppłk. Jacka Zwierzchowskiego przekazał 300 metrów bieżących tkaniny sporą ilość gumki. Dzięki temu uda się uszyć ok. 6 tysięcy maseczek ochronnych.

CZYTAJ TAKŻE: PREZENTY ZZA KRAT. SZYJĄ I ROZDAJĄ MASECZKI

Skazani z Zamościa dzień w dzień produkują maseczki, którymi dotychczas obdarowano już wielu potrzebujących. Rozdawano je m.in. mieszkańcom Zamościa, ale też dostarczono m.in. do Domów Pomocy Społecznej w Zamościu i Szczebrzeszynie, Domu Dziecka w Zwierzyńcu i biłgorajskiego koła terenowego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Krok za Krokiem” w Zamościu.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mario
Mario 14.05.2020, 07:32
Bandyci niech chociaż w małym stopniu odkupują winy społeczeństwa

Pozostałe