Koronawirus na Lubelszczyźnie. Dwa nowe zakażenia, jedno w powiecie tomaszowskim

  • 13.05.2020, 10:09
  • ak
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Dwa nowe zakażenia, jedno w powiecie tomaszowskim Fot. pixabay.com
W całym kraju przybyło od wczoraj 180 nowych przypadków zakażeń. Dwa z nich dotyczą województwa lubelskiego. Jedna z osób, u których potwierdzono SARS-CoV-2 mieszka w powiecie tomaszowskim.

Z informacji przekazanej przez Agnieszkę Strzępkę, rzeczniczkę wojewody lubelskiego wynika, że chora na COVID-19 jest kobieta w wieku powyżej 61 lat z powiatu tomaszowskiego. Zakażenie potwierdzono również u mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu kraśnickiego. Oboje mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan mężczyzny jest dobry. O tym, jak czuje się kobieta, służby wojewody nie informują.

– Do dnia 13 maja 2020 roku (godz. 10.00) na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 397 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 267 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów – podsumowuje Agnieszka Strzępka.

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 180 nowych i potwierdzonych badaniami przypadkach zakażeń. Dotyczą one mieszkańców województw: śląskiego (113), dolnośląskiego (32), wielkolpolskiego (11), świętokrzyskiego (9), zachodniopomorskiego (5), warmińsko-mazurskiego (3), małopolskiego (3), lubelskiego (2) i opolskiego (2).

Zmarło 8 osób. To pacjenci szpitali w Zgierzu, Koninie, Wrocławiu, Toruniu, Bydgodszczy i Grudziądzu.

Resort zdrowia sprostował podawane wcześniej informacje:

 

Tym samym liczba wykrytych w Polsce zakażeń wynosi obecnie 17 062. Ofiar śmiertelnych koronawirusa jest 847.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zamościanka
zamościanka 13.05.2020, 11:26
W Zamościu jedynie urzędnicy samorządowi i prywatna opieka medyczna odsunęli się od obywateli, reszta pracuje w miarę stworzonych możliwości i jakoś radzi sobie w tym trudnym czasie

Pozostałe