Gm. Zamość: Wsparcie dla przedsiębiorców

  • 16.05.2020, 07:06
  • bn
Gm. Zamość: Wsparcie dla przedsiębiorców Wojciech Suchowicz: Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.
Rada Gminy Zamość przyjęła uchwały, dzięki którym lokalni przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ulg na wniosek. Samorządowcy szacują, że z pomocy skorzysta nawet kilkaset przedsiębiorców działających w gminie.

W momencie kiedy podejmowaliśmy uchwały, sytuacja była inna niż mamy ją teraz. Widzimy, że powoli następuje stopniowe odmrażanie gospodarki – mówi Wojciech Suchowicz, przewodniczący RG Zamość. – Jednak myślę, że z pomocy zechce skorzystać nawet kilkuset przedsiębiorców z naszej gminy. Możemy działać na podstawie nowych przepisów. Przewidują one pomoc państwa dla przedsiębiorców, ale także dają możliwości działania w tym zakresie na szczeblu lokalnym.

Zwolnienia i umorzenia

Z ulg będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa. Dlatego od 1 kwietnia do 30 czerwca 2020 mogą starać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości, które są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dotyczy to branży gastronomicznej (chyba, że żywność była w niektórych lokalach przygotowywana na wynos), hotelarskiej, fryzjerskiej i kosmetycznej oraz m.in. związanej z turystyką sportem i rekreacją oraz świadczeniami zdrowotnymi (np. stomatologią i rehabilitacją).

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Licho
Licho 17.05.2020, 15:19
Byście zajęli się prawdziwymi problemami, jak np brakiem transportu do pracy, nie każdy ma samochód. Busy nie jeżdżą prawie, widziałem ogłoszenie o dojeździe do Mebli Polskich.
Do redakcji
Do redakcji 17.05.2020, 10:03
Myślenie nie boli. Luźny strój nie licuje ani z funkcją, ani treścią i czasem w którym żyjemy. O jakiś poziom prosimy.
Gucia
Gucia 17.05.2020, 15:20
Zdjęcie na pewno nie aktualne, ale może i racja. Z drugiej strony wyluzujmy, to nie papież.

Pozostałe