Trudna rekrutacja

  • 15.05.2020, 06:09
  • wd
Trudna rekrutacja Fot. pixabay.com
Nie było autoprezentacji szkół, nie było dni otwartych. Wybranej szkole średniej można się przyjrzeć zdalnie. Telefonicznie zasięgnąć porady i opinii starszych kolegów.

Choć szkoły są zamknięte, to ich ofertę można oglądać online. Oprócz plakatów, niektóre licea i technika przygotowały krótkie filmy promocyjne, na których uczniowie opowiadają o szkole, prezentują ofertę edukacyjną i promują najnowsze kierunki. To musi na razie zastąpić bezpośredni kontakt. O tym, że jest on jednak niezastąpiony, wiedzą wszyscy.

 – W normalnych warunkach jeździliśmy do szkół, uczniowie prezentowali naszą szkołę. W tym roku to umknęło przy rekrutacji i to jest na pewno duży minus. Bezpośredni kontakt dużo znaczy – mówi Jolanta Więcławek, pracownik administracyjny Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tomaszowie Lub. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe