Będzie co czytać. Duże pieniądze dla szkolnych bibliotek

  • 14.05.2020, 06:00
  • ak
Będzie co czytać. Duże pieniądze dla szkolnych bibliotek Fot. pixabay.com
Najniższa dotacja to 1600 zł, najwyższe sięgają 12 tys. zł. Takie wsparcie otrzymały biblioteki szkolne w regionie w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa.

W zestawieniu ujęto przeszło 100 szkolnych bibliotek z Lubelszczyzny. Najwięcej pozytywnie zaopiniowanych wniosków jest w powiecie hrubieszowskim. Pieniądze trafią do sześciu gminnych podstawówek w Czerniczynie, Kozodawach, Ślipczu, Mienianach, Husynnem, Moniatyczach i Stafankowicach. Szkoły te otrzymają dotacje w wysokości od 1600 (Stafankowice) do 4 tys. zł (Czerniczyn). Wkład własny w każdym przypadku zapewnia organ prowadzący. 

Zdecydowanie większe dotacje trafią do szkół w działających w Hrubieszowie. SP nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego otrzyma na książki aż 15 tys. zł (12 zł dotacji i 3 tys. od samorządu).

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe