Czekam na zielone światło (TYLKO W GAZECIE)

  • 13.05.2020, 07:00
  • Rozmawiała Anna Szewc
Czekam na zielone światło (TYLKO W GAZECIE)
Rozmowa z Sylwią Pupiec, tatuatorką, właścicielką zamojskiego studia tatuażu artystycznego Tattooinna.

Kiedy będzie Pani mogła otworzyć swój salon?

– Z prognoz, które się pojawiają, wygląda na to, że może to nastąpić w czerwcu. Ale ja, a także koleżanki i koledzy z branży po cichu liczymy, że może jednak będzie to w połowie maja, równolegle z otwarciem salonów kosmetycznych i fryzjerskich.

No właśnie. Rząd założył, że studia tatuażu czy masażu będą otwierane dopiero w ostatnim, czwartym etapie gospodarki, razem np. z siłowniami. Tymczasem rehabilitacja już działa, wkrótce będzie można się wybrać do fryzjera. Jak Pani uważa, skąd takie decyzje władz?

– Nie mam pojęcia, zwłaszcza, że zawsze dotychczas we wszelkich rozporządzeniach byliśmy traktowani razem, jako tzw. branża beauty, czyli na równi z salonami fryzjerskimi lub kosmetycznymi. Teraz stało się inaczej. A tymczasem moim zdaniem reżim sanitarny, jaki był stosowany przez tatuatorów zawsze, znacząco przewyższał wymagania wprowadzane dziś, w dobie epidemii.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Rozmawiała Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jasnowidzący
Jasnowidzący 13.05.2020, 08:17
Agencje towarzyskie z portalu ROKSA działają pełną parą .Czy ktoś w tym kraju panuje nad sytuacją ? Pytanie do władz lokalnych ,sanepidu ,Policji za co wam płacą . Burdel jednym słowem .Fryzjerzy , salony kosmetyczne też nie są okey ,ale nadzór jest .Fajny kraj dla oszołomów a nie dla zwykłych ludzi .

Pozostałe