Biłgoraj: Sukcesy grafików z LO im. ONZ w międzynarodowym konkursie

  • 10.05.2020, 12:00
  • ak
Biłgoraj: Sukcesy grafików z LO im. ONZ w międzynarodowym konkursie Fot. pixabay.com
Ich prace na tyle spodobały się jurorom, że postanowili wyróżnić je udziałem w pokonkursowej wystawie. Młodzi graficy, uczniowie drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju z powodzeniem startowali w XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym im. Augusta Kowalczyka.

Uczniowie z biłgorajskiego ogólniaka pracowali pod kierunkiem Anny Dobraczyńskiej. Swoje konkursowe prace przygotowali w grafice komputerowej z wykorzystaniem programu Inkscape. Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Łęcka, Izabela Szpyra, Martyna Wolanin i Jan Kornik.

Konkurs został zorganizowany przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, a współorganizatorami byli: France Embassy in Warsaw, French Institute in Poland, Italian Culture Institutein Cracow, Polish Embassy in Sofia and Ottawa.

Uczestnicy konkursu w swoich pracach mieli za zadanie nawiązać do słów: „Nadzieja umiera ostatnia”, inspirując się m.in. wspomnieniami Haliny Birenbaum . Mogli również przedstawić obraz zniewolenia dzieci na świecie.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe