Giełda w Mokrem wraca. Odbędzie się w niedzielę

  • 09.05.2020, 15:41
  • ak
Giełda w Mokrem wraca. Odbędzie się w niedzielę Fot. Bogdan Nowak/Archiwum
Przerwa trwała kilka tygodni, ale ostatecznie Aeroklub Ziemi Zamojskiej zdecydował, że na lotnisku w Mokrem znowu może się odbywać niedzielna giełda. Jutrzejsza (10 maja) się więc odbędzie.

Giełda została zawieszona w związku z epidemią koronawirusa. W ostatnim czasie rząd zdecydował o zniesieniu pewnych rygorów, otwarto m.in. centra handlowe. Pohandlować będzie można również jutro w Mokrem pod Zamościem.

Handlowcom i kupującym są stawiane jednak pewne warunki. Sprzedawcy muszą zapewnić swoim klientom jednorazowe rękawiczki i środki do dezynfekcji dłoni. Wszyscy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, a także zachowania odstępów między sobą na co najmniej 2 metry.

W regulaminie napisano również, że na giełdzie obowiązuje zakaz organizowania miejsc do spożywania posiłków, ale można je sprzedawać "na wynos". Zastrzeżono też, by... unikać kontaktów z osobami chorymi.

AZZ zobowiązuje się do udostępnienia płynów dezynfekujących w 15 punktach, ale zastrzega jednocześnie, że nie jest odpowiedzialny za utrzymanie reżimu sanitarnego. To spoczywa na sprzedających i ich klientach.

Pełna treść oświadczenia AZZ poniżej.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mario
Mario 10.05.2020, 18:05
Byłem na giełdzie i poczekamy 6 dni w sobotę już pierwsze objawy będzie miała część ludzi Zakładając że ktoś zarażony był ,a wtedy pozew zbiorowy i przed sąd Aeroklub bo oni najwięcej kasy kroją ale to dopiero po zakończeniu pandemii
Aleksandra
Aleksandra 10.05.2020, 02:08
Regulamin giełdy? to pisalo dziecko organizuje ale nie organizuje areoklub umywa ręce bzdura to za giełdę kto pobiera opłaty kupiec sprzedawca .pieczątka pod pismem jest nazwisko od tego sa prawnicy nie wystarczy brac kase i napisac organizator nie ponosi odpowiedzialności .Pozdrawiam

Pozostałe