Starszy mężczyzna z powiatu zamojskiego zakażony koronawirusem

  • 07.05.2020, 17:43
  • ak
Starszy mężczyzna z powiatu zamojskiego zakażony koronawirusem Fot. pixabay.com
Jest jeden nowy przypadek koronawirusa w województwie lubelskim. Chorobę COVID-19 potwierdzono u mieszkańca powiatu zamojskiego.

Z informacji przekazanych przez Agnieszkę Strzępkę, rzeczniczkę wojewody lubelskiego wynika, że pacjent jest w wieku powyżej 61 lat. jego stan określono jako dobry. Wiadomo, że zaraził się od osoby, u której wcześniej potwierdzono badaniami wirus SARS-CoV-2.

W tej chwili w powiecie zamojskim liczba zakażonych sięgnęła 47. To taka sama sytuacja jak w powiecie lubelskim.

Jak na ten moment wygląda sytuacja na Lubelszczyźnie?

Do dziś badaniami koronawirusa potwierdzono u 380 osób. Już 233 z nich wyzdrowiały. Czternaścioro pacjentów zmarło.

W tej chwili w szpitalach regionu z podejrzeniem koronawirusa przebywają 93 osoby (8 trafiło tam ostatniej doby). W kwarantannie jest 5505 mieszkańców województwa, a 838 osoby objęto nadzorem epidemiologicznym. 

– Laboratoria działające na terenie województwa lubelskiego w ciągu ostatnich 24 godzin przebadały łącznie 710 osób – informuje Agnieszka Strzępka.


Tymczasem ministerstwo zdrowia informuje o kolejnych 166 zakażeniach i 18 ofiarach śmiertelnych.

Wirus SARS-CoV-2 potwierdzono u mieszkańców województw: łódzkiego (59), śląskiego (38), mazowieckiego (36), małopolskiego (9), dolnośląskiego (8), opolskiego (5), świętokrzyskiego (3), zachodniopomorskiego (2), pomorskiego (2), podkarpackiego (1), lubuskiego (1), wielkopolskiego (1), lubelskiego (1).

Zmarli pacjenci szpitali w Raciborzu, Kędzierzynie-Koźlu, Zgierzu, Wrocławiu, Łomży, Szczecinie, Grudziądzu, Radomiu, Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Najmłodszy ze zmarłych to 30-letni mężczyzna.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Żołnierz
Żołnierz 07.05.2020, 22:29
Ludzie ***nijcie się i opamiętajcie niech przestaną PiSowcy robić już Was w hu...
zenek
zenek 07.05.2020, 22:38
Wielka Brytania 30 615 zgonów. Włochy 29,6 tys., Hiszpania -25,8 tys. Francja - 25,8 tys. Tam też rządzi PiS?
Psioczycie, że „Kronika” podaje na bieżąco informacje. Jak nie podaje też narzekacie. A ja uważam że w Polsce jest przynajmniej trzykrotnie więcej zakażonych niż podają to statystyki


Pozostałe