Zamość: Dzieci wracają do przedszkoli. Tylko do czterech

  • 07.05.2020, 07:53
  • red.
Zamość: Dzieci wracają do przedszkoli. Tylko do czterech Fot. pixabay.com
Nie zostaną uruchomione wszystkie, ale tylko cztery z kilkunastu publicznych przedszkoli w Zamościu. Ich otwarcie miasto zaplanowało na poniedziałek, 11 maja. Dzisiaj (7 maja) do godz. 15 rodzice mają czas na wypełnienie formalności. A jak to wygląda w innych miastach powiatowych regionu?

Z komunikatu, który w środę (6 maja) ukazał się na stronie internetowej Zamościa wynika, że opiekę zapewniać mają dzieciom cztery placówki: Przedszkole Miejskie nr 10 (na ul. Lwowska 17), w którym uruchomionych zostanie 5 oddziałów, nr 15  przy ul. Zamoyskiego 4a (3 oddziały), nr 8 na ul. Kamiennej 6 ( 3 oddziały) oraz nr 14 na ul. Olchowej 11 (4 oddziały).

"Placówki będą świadczyć wyłącznie usługi opiekuńcze. Rodzice pracujący, którzy będą chcieli skorzystać z tej formy pomocy, powinni do 07.05 do godz. 15:00 skontaktować się z wybranym przedszkolem i dopełnić formalnosci" – czytamy w komunikacie.

Samorząd zapewnił, że na stronach internetowych przedszkoli dyżurnych zostały opublikowane informacje dotyczące procedur bezpieczeństwa. Przedszkola mają świadczyć jedynie opiekę nad dziećmi. 

Inaczej sytuacja wygląda w Biłgoraju. Tam ponowne otwarcie przedszkoli i samorządowego żłobka również jest planowane na poniedziałek, ale czynne będą wszystkie publiczne placówki.

"Do końca bieżącego tygodnia dyrektorzy powiadomią rodziców o możliwości posyłania dzieci i zbiorą informacje na temat liczby dzieci, które wrócą 11 maja do żłobka, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach. Ten tydzień powinien pozwolić na odpowiednie przygotowanie oraz wdrożenie zaleceń sanitarnych w życie" – informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy UM Biłgoraj.

W Tomaszowie Lubelskim już w środę (6 maja) uruchomione zostały Przedszkole Samorządowee nr 1 im. Jana Brzechwy, PS nr 2 im. Sportowo Artystyczna Akademia Uśmiechu  oraz PS nr 5 im. Krasnala Hałabały.

Na podobne rozwiązania póki co nie zdecydowano się w Hrubieszowie. Władze miasta, po konsultacjach z dyrektorami przedszkoli, zdecydowały, że placówki te pozostaną zamknięte do 15 maja, czyli na pewno jeszcze przez cały następny tydzień.

Natomiast od 11 od 20 maja będzie możliwość składania wniosków o zwrot odpisu z tytułu opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego i wyżywienie za marzec. Wzór wniosku zamieszczony jest na stronach internetowych przedszkoli.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe