Zamość: Wszyscy musimy oszczędzać wodę

  • 07.05.2020, 07:09
  • ak
Zamość: Wszyscy musimy oszczędzać wodę Fot. pixabay.com
Susza daje się we znaki wszystkim. Dlatego Zamość, wzorem innych miast, także będzie oszczędzać wodę. W jaki sposób?

Władze miasta zdecydowały, że trzeba ograniczyć koszenie terenów zielonych oraz trawiastych pasów wzdłuż ulic. Takie zabiegi mają być przeprowadzane nie częściej niż trzy razy do roku, co pozwoli, by wilgoć w glebie zatrzymywała się na dłużej. Na rondach, skwerach czy w parkach mają być prowadzone jedynie prace pielęgnacyjne.

Samorząd zaapelował do mieszkańców o oszczędzanie wody, m.in. poprzez rezygnację z podlewania przydomowych ogródków. Jak jeszcze można oszczędzać wodę? Np. biorąc prysznic zamiast kąpieli, zbierając w ogrodzie deszczówkę,a w domu wodę z płukania owoców i warzyw.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe