Werbkowice: Trzykrotny podpalacz za kratami (TYLKO W GAZECIE)

  • 05.05.2020, 11:00
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Trzykrotny podpalacz za kratami (TYLKO W GAZECIE)
31-latek został zatrzymany w pobliżu palących się traw na łąkach przy ul. Kolejowej w Werbkowicach. Podpalacza rozpoznali druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Zauważyli, że akcję gaśniczą obserwuje mężczyzna, który wcześniej był kilkakrotnie zatrzymywany za podpalenia.

Wieczorem 27 kwietnia straż pożarna w Hrubieszowie została zawiadomiona o pożarze łąk przy ul. Kolejowej w Werbkowicach, w sąsiedztwie torów kolejowych. Jak informuje kpt. Marcin Lebiedowicz, rzecznik prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, pierwsi na miejsce pożaru przyjechali strażacy z Werbkowic. Stwierdzili, że sami nie dadzą rady ugasić ognia i poprosili o wsparcie.

 – Do sprawnej akcji gaśniczej potrzeba było więcej strażaków i wozów bojowych z wodą. Do gaszenia wysłano zastęp zawodowych strażaków z Hrubieszowa. Dojechali druhowie z Terebinia i Turkowic. W sumie w akcji uczestniczyło 22 strażaków. Na samym początku pożar wyglądał bardzo groźnie. Potem okazało się, że nie jest tak rozległy jak przypuszczano. Wstępnie ustalono, że spaliło się 10 arów traw, ochotnicy z Werbkowic podają, że około 30 arów. Obecnie trudno powiedzieć, jakie są straty. Ogniem objęty był transformator energetycznej linii przesyłowej. Strażacy na pewno go gasili. Wiem, bo pełniłem wtedy służbę. Nie wiem jednak, czy uległ on uszkodzeniu. Trzeba byłoby zapytać energetyków. Mieli sprawdzić – mówił kpt. Marcin Lebiedowicz.

Cały artykuł tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 09.05.2020, 12:32
A skąd pan redaktor ma informację o zatrzymanu podpalacza

Pozostałe