Gm. Krasnobród: Szkoła w Majdanie Wielkim będzie mieć ogród sensoryczny

  • 04.05.2020, 07:09
  • Źródło: Informacyjna Agencja Samorządowa IAS24
Gm. Krasnobród: Szkoła w Majdanie Wielkim będzie mieć ogród sensoryczny Fot. pixabay.com
Są pieniądze na utworzenie ogrodu sensorycznego i organizację bezpłatnych zajęć proekologicznych m.in. z ogrodnictwa i pszczelarstwa dla uczniów Szkoły Podstawowej w Majdanie Wielkim. Środki będą pochodzić z Fundacji Santander, które podzieliło granty w ramach konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam eko".

Ubiegało się o nie Stowarzyszenie "Perspektywy", współpracujące z dyrekcją SP w Majdanie Wielkim i Urzędem Miejskim w Krasnobrodzie. Realizacja pomysłu pod nazwą "Nasze zielone miejsce na ziemi" ma kosztować ponad 7600 złotych, z czego 5000 będzie stanowić wsparcie fundacji.

Pomysłodawcy inicjatywy planowali jej realizację na jesień tego roku, ale w związku z sytuacją epidemiologiczną, zgodnie z regulaminem konkursu termin może zostać wydłużony nawet o rok.

W tym samym konkursie organizacje pozarządowe i instytucje kultury, wspierane przez Gminę Krasnobród, starały się o środki na kolejne dwa projekty, które mają szanse na realizację za pieniądze z innego źródła.

Chodzi o odnowienie użytku ekologicznego "Belfont", w tym naprawę mostku, ustawienie tablic informacyjnych o historii tego miejsca i drogowskazów na ścieżce spacerowej oraz nasadzenie drzew na Placu Siekluckiego w centrum Krasnobrodu. O pieniądze na realizację tych pomysłów z programu "Moje miejsce na Ziemi" ubiegają się Ochotnicza Straż Pożarna w Wólce Husińskiej i Stowarzyszenie "Perspektywy".

Korzystając z tego samego źródła Stowarzyszenie Kulturalno-Naukowe "Do źródeł" chce wyremontować plac zabaw w Krasnobrodzie i uzupełnić go o kilka nowych urządzeń.

Źródło: Informacyjna Agencja Samorządowa IAS24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe