Koronawirus na Lubelszczyźnie. Więcej ozdrowieńców niż zakażonych

  • 02.05.2020, 08:15
  • red.
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Więcej ozdrowieńców niż zakażonych Źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki Sytuacja epidemiologiczna w województwie
Już 193 osoby, spośród 364, u których w województwie lubelskim potwierdzono koronawirusa, wyzdrowiały! To ponad połowa wszystkich przypadków, a więc obecnie na Lubelszczyźnie jest więcej ozdrowieńców, niż chorych.

To są naprawdę dobre wiadomości. Przekazała je w piątek, 1 maja po południu, w komunikacie na podsumowanie dnia Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.

W raporcie wysłanym mediom podano:

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 1 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:

1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 89 (2)

2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 3940.

3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 816.

 Do dnia 1 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 364 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 193 ozdrowieńców i zarejestrowano 13 zgonów.

 Laboratoria działające na terenie województwa lubelskiego w ciągu ostatnich 24 godzin przebadały łącznie 476 osób.

Kolejny komunikat o sytuacji epidemiologicznej na Lubelszczyźnie zostanie opublikowany dzisiaj, ok. godz. 13.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe