Migali się przed więzieniem. Wpadli po pijanemu na rowerach

  • 30.04.2020, 08:51
  • ak
Migali się przed więzieniem. Wpadli po pijanemu na rowerach Fot. pixabay.com
Gdyby siedzieli w domu, nie pili i nie jeździli, być może jeszcze jakiś czas cieszyliby się wolnością. Ale trzech panów poszukiwanych do odbycia kary właśnie zatrzymano. I trafili za kratki. Co ciekawe, wszyscy wpadli podczas rowerowych przejażdżek.

28-latek z gminy Zamość miał do odsiadki prawie pół roku za przestępstwa przeciwko rodzinie. Do zakładu karnego jakoś dotrzeć nie mógł. Policja zaczęła go szukać, by do więzienia doprowadzić. Mężczyzna rzucił się w oczy dzielnicowemu, gdy pijany jechał rowerem. Policjant go zatrzymał, wylegitymował i szybko zorientował się, z kim ma do czynienia. Badanie wykazało, że 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za to przewinienie grozi mu kara aresztu albo grzywna. Sąd może mu też zakazać wsiadania na rower.

54-letni mieszkaniec Zamościa także był poszukiwany do odbycia kary. Wpadł w podobnych okolicznościach. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 0,5 promila. Swoją karę więzienia zdecydował się zamienić na grzywnę. Za jazdę po pijanemu stanie jednak przed sądem. Ma też zapłacić mandat za to, że podczas legitymowania próbował oszukać policjanta, podając mu nieprawdziwe dane osobowe.

Kolejnego gagatka namierzyli policjanci z Łabuń. 54-latka poszukiwał hrubieszowski sąd. On również został zatrzymany, gdy po kilku głębszych wsiadł na rower (miał ponad 0,5 promila). Będzie się musiał z tego tłumaczyć.

Wszyscy trzej panowie zostali zatrzymani we wtorek, 28 kwietnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe