Nie podlewaj, oszczędzaj. Samorządy wprowadzają zakazy

  • 29.04.2020, 08:09
  • ak
Nie podlewaj, oszczędzaj. Samorządy wprowadzają zakazy Fot. pixabay.com
Jest susza. Daje się we znaki zwłaszcza rolnikom. Dlatego niektóre samorządy w naszym regionie próbują jakoś sytuację ratować i zarządzają oszczędzanie wody z gminnych wodociągów.

W gminie Turobin wody z gminnego wodociągu można używać jedynie do celów spożywczych albo sanitarnych w gospodarstwach. Do odwołania wprowadzono zaś zakaz wykorzystywania wody do podlewania ogrodów czy nawadniania pół.

Tak samo sytuacja wygląda w gminie Tomaszów Lubelski. W wydanym w tej sprawie komunikacie samorząd uprzedził mieszkańców, że jeśli nie dostosują się do zakazów, to może dojść do sytuacji, że woda przestanie płynąć do ich domów, bo po prostu jej zabraknie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe