W Aleksandrowie i Józefowie wybrali radnych

  • 30.04.2020, 08:00
  • bn
W Aleksandrowie i Józefowie wybrali radnych Fot. pixabay.com
W końcu udało się przeprowadzić wybory uzupełniające do rad gmin Aleksandrów i Józefów. Nowi radni to Tadeusz Kusiak i Danuta Kuchciak.

W gminie Aleksandrów zmarł radny Kazimierz Wiśniewski, a w gminie Józefów – radny Zbigniew Knap. Trzeba było obu samorządowców w radach zastąpić. Do tego były potrzebne jednak wybory. W związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii ich terminy były jednak przesuwane. W końcu udało się je przeprowadzić w niedzielę, 26 kwietnia. 

W Aleksandrowie mandat radnego zdobył Tadeusz Kusiak z KWW Józefa Białego. Zagłosowało na niego 35 wyborców (uprawnionych do głosowania w tym okręgu było 160 wyborców, w wyborach uczestniczyło 59 z nich). 

W Józefowie wygrała Danuta Kuchciak z KWW Józefowska Inicjatywa Samorządowa. Zagłosowało na nią 45 osób (uprawnionych było 285 wyborców; zagłosowało 70). 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe