Nie jest dobrze, może być gorzej (TYLKO W GAZECIE)

  • 28.04.2020, 14:40
  • m
Nie jest dobrze, może być gorzej (TYLKO W GAZECIE) Aleksandra Pietrasz: Trudno nie brać pod uwagę tego, że sytuacja może się pogorszyć.
Jak sytuacja związana z epidemią koronawirusa odbije się na gminnych finansach, tego jeszcze dokładnie nie oszacowano ani w Lubyczy Królewskiej, ani w Łaszczowie. Jedno jest pewne, trzeba będzie oszczędzać.

W tym momencie nie mogę jeszcze oszacować dokładnie strat finansowych ani społecznych. Odczujemy na pewno mniejsze wpływy z podatków od osób fizycznych i prawnych, bo już myślimy o pomocy dla firm, które ucierpiały z powodu obecnej sytuacji. Będziemy przesuwać terminy płatności podatków, rozkładać je na raty, czy całkiem umarzać. Na początku maja odbędzie się sesja. Radni zdecydują, na jakich dokładnie odbywało się to będzie zasadach – tłumaczy Marek Łuszczyński, burmistrz Lubyczy Królewskiej.  

Zaplanowane inwestycje będą realizowane. Burmistrz zamierza ograniczyć liczbę osób, które przyjmie do pracy w ramach robót publicznych i prac interwencyjnych, ale takie osoby przyjmował będzie, bo jak mówi, jest to jakaś forma pomocy dla mieszkańców, którzy pozostaną bez pracy. Podkreśla, że będzie musiał oszczędzać w urzędzie. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe