Kolejne postojowe

  • 02.05.2020, 07:13
  • lew
Kolejne postojowe Świadczenia postojowe na prawie 3,5 mln zł trafiły w dwóch transzach do 1677 przedsiębiorców i samozatrudnionych z naszego regionu.
Świadczenia postojowe z tzw. tarczy antykryzysowej otrzymało 961 przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne na terenie działania oddziału ZUS w Biłgoraju. 20 kwietnia na ich konta trafiło prawie 2 mln zł.

Przypomnijmy, że pierwsze świadczenia postojowe trafiły do uprawnionych 15 kwietnia. Wtedy wypłaty z biłgorajskiego ZUS-u na prawie 1,5 mln zł otrzymało 716 osób. 

– Staramy się, aby wnioski o tzw. tarczę były realizowane jak najszybciej – informuje Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, która zachęca do składania wniosków za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Zmiany w tarczy antykryzysowej, które weszły w życie 18 kwietnia, umożliwiają ponowną wypłatę postojowego, jednak nie więcej niż trzy razy. 

– Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku, nie poprawiła się – wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik regionalny ZUS w województwie lubelskim.

W przypadku świadczeń postojowych dla przedsiębiorców nie obowiązuje już warunek granicznej kwoty przychodu. Obecnie ze świadczenia postojowego mogą skorzystać również zleceniobiorcy, którzy zawarli umowy w lutym lub marcu; wcześniej obowiązywał warunek zawarcia umowy przed 1 lutego. Ta ostatnia data pozostaje natomiast bez zmian dla samozatrudnionych.

Więcej informacji o świadczeniach postojowych na www.zus.pl.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe