Koniec sezonu w niższych ligach (TYLKO W GAZECIE)

  • 30.04.2020, 06:00
  • MaSzt
Koniec sezonu w niższych ligach (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com
Jeśli sytuacja związana z pandemią koronawirusa drastycznie się nie pogorszy, to Ekstraklasa wznowi rozgrywki 29 maja i będzie mogła je dokończyć najpóźniej 20 lipca. Być może uda się także kontynuować rywalizację w I i II lidze. W tym półroczu nie dojdzie natomiast do wznowienia zmagań w niższych klasach. Wiceprezes PZPN Marek Koźmiński zasugerował, że piłkarska centrala chce anulować przerwane rozgrywki w ligach od trzeciej w dół.

W sobotę, 25 lipca premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawili plan stopniowego "odmrażania" sportu w Polsce. Szef rządu podkreślił, że sport jest nie tylko istotnym działem gospodarki narodowej, ale także wpływa na zdrowie i kondycję Polaków. Powrót do normalności sportowej podzielił na cztery etapy. Pierwszy, według premiera Morawieckiego, już się rozpoczął – dopuszczalne są indywidualne treningi w lasach i parkach. Drugi etap rozpocznie się 4 maja. Wtedy otwarte zostaną m.in. boiska szkolne i piłkarskie, stadniny koni, strzelnice, tory gokartowe oraz infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych i lotniczych. Minister Dmowska-Andrzejuk poinformowała, że na boisku będzie mogło przebywać nie więcej niż sześć osób. Uczestnicy treningów nie będą musieli używać maseczek, ale konieczne będzie zachowywanie odpowiedniego dystansu między poszczególnymi osobami. W trzecim etapie zdejmowania obostrzeń otwarte zostaną sale szkolne i hale sportowe przy zachowaniu limitu zawodników, zaś w czwartym etapie – siłownie, sale fitness i baseny. Decyzje o przejściu do kolejnych etapów uzależnione będą od liczby zachorowań na koronawirusa oraz od liczby dostępnych łóżek w szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe