Bliżej normalności - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego

  • 01.05.2020, 06:06
  • Tomasz Tomczewski
Bliżej normalności - felieton sportowy Tomka Tomczewskiego
Ekstraklasa odmrożona. Cieszą się kibice telewizyjni, cieszą (raczej) kluby, podskakują (na pewno) do góry firmy bukmacherskie! Swoją drogą ciekawe, czy w obstawianych zakładach znajdą się zdarzenia z koronawirusem. Obostrzeń masa, 14-dniowe izolacje, testy i rygor sanitarny. Co to oznacza? Ano tyle, że niższe ligi mogą zapomnieć o rundzie wiosennej. Smutne, ale prawdziwe.

Tuż po majówce będzie za to można wyjść na stadiony, orliki i boiska. Na razie nie więcej niż w sześć osób, ale dobre i to. Bo wielka piłka zawsze zaczyna się od tej mniejszej. Warto, żeby pamiętali o tym również rządowi decydenci. A to właśnie niepokoi w kontekście zapowiedzi, że Ministerstwo Sportu zastrzega sobie prawo przykręcenia kurka w przypadku otrzymania mniejszych wpływów do Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Do 15 maja na decyzję czekać musi więc 642 klubów, akademii i szkółek. W bieżącym roku, w ramach Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich, miały one otrzymać 35 mln złotych.

Koronawirus ma i dobrą stronę. Już od 1 lipca rozpocznie się bowiem dewaluacja piłkarskich zarobków. Od Ekstraklasy po okręgówkę. Samorządy, nawet te bardzo hojnie wspierające kluby, będą zmuszone do zmniejszenia dotacji. Skończą się historie, że "pan piłkarz" siada w fotelu, zakłada nogę za nogę i mówi, że poniżej "czwórki" nie zejdzie. Otóż za dwa miesiące zajedzie poniżej "dwójki", a i tak nie wiadomo, czy znajdą się chętni na jego usługi. I wreszcie będzie bliżej normalności. Nie tylko w piłce nożnej, żeby nie było wątpliwości.

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Do Redakcji
Do Redakcji 02.05.2020, 19:39
Rozstrzygnęliśmy nabór na realizację w 2020 roku Programu „Certyfikacji Szkółek Piłkarskich”. Ogólnopolskim operatorem programu został Polski Związek Piłki Nożnej. To największy w historii Ministerstwa budżet na upowszechnianie wśród najmłodszych konkretnej dyscypliny sportu.

- Ministerstwo Sportu przeznaczyło na ten cel 35 milionów złotych. Kwota pozwoli na wsparcie blisko 600 szkółek piłkarskich pracujących z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk. Rozstrzygnięcie KONKURSU MINISTERSTWA SPORTU!

Pozostałe