Osiem osób zmarło z powodu grypy (TYLKO W GAZECIE)

  • 28.04.2020, 05:30
  • ak
Osiem osób zmarło z powodu grypy (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com
Mniej się o tym wirusie mówi, zwłaszcza ostatnio, choć jest dużo powszechniejszy niż SARS-CoV-2. Tymczasem tylko w kwietniu grypę stwierdzono u ponad 3 tys. mieszkańców województwa lubelskiego, a w pierwszym kwartale tego roku zachorowało na nią ponad 88 tys. osób.

Sezon grypowy w Polsce zaczyna się z reguły w październiku. Trwa natomiast do kwietnia. Póki co nie ma danych dla województwa lubelskiego za cały ten okres. Jednak nawet te szczątkowe pokazują, że w tym roku grypa "dopadła" wielokrotnie więcej mieszkańców Lubelszczyzny niż koronawirus. Dla niektórych pacjentów skończyła się niestety śmiercią.

– W pierwszym kwartale 2020 roku w województwie lubelskim zarejestrowano 88 355 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Najwięcej odnotowano w lutym 47 073 – poinformowała nas w poniedziałek (27 kwietnia) Magdalena Smolińska-Kornas, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
GośćzZamościa
GośćzZamościa 28.04.2020, 15:53
Najlepiej się zaszczepić, najbardziej efektywny sposób walki z grypą (oczywiście, jak nie ma żadnych przeciwwskazań). Polecam wejść na zaszczepsiewiedza pl, można się przydatnych rzeczy dowiedzieć ;)

Pozostałe