Będzie sterylnie. 4,5 tys. litrów spirytusu przerobiono na środki do dezynfekcji

  • 25.04.2020, 12:00
  • Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Będzie sterylnie. 4,5 tys. litrów spirytusu przerobiono na środki do dezynfekcji Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Był nielegalnie wytworzony, został skonfiskowany. Nie zmarnuje się ani kropla z blisko 4,5 tys. litrów spirytusu, który Krajowa Administracja Skarbowa przekazała różnym instytucjom, które w dobie epidemii potrzebują środków odkażających.

Krajowa Administracja Skarbowa w tym trudnym czasie walki z pandemią stara się nie tylko zapewnić bezpieczeństwo na granicach, ale też nasi funkcjonariusze i pracownicy czynnie angażują się w walkę z koronawirusem na innych frontach. Szyjemy maseczki, priorytetowo odprawiamy środki ochrony indywidualnej, wspomagamy policję w pilnowaniu porządku publicznego.

Niewątpliwie istotną rolę w walce z pandemią ma też przekazywanie przez jednostki Krajowej Administracji Skarbowej zarekwirowanego alkoholu, który służy do produkcji środków do dezynfekcji.

W ostatnim tygodniu kolejne 2,3 tys. litrów trafiło do różnych instytucji, w tym do: Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lulinie, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Lublinie i Tomaszowie Lubelskim.

W sumie to już 4,5 tys. litrów przekazane jedenastu jednostkom, m.in. szpitalom i jednostkom medycznym, sanepidowi i wojsku.

Przekazywany przez KAS alkohol został zatrzymany podczas prób przemytu oraz podczas działań kontrolnych prowadzonych na terenie kraju, m.in. na bazarach, prywatnych posesjach. Z uwagi na jego moc – od 80 do 92% - stanowi doskonały środek do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni czy też środków transportu wymagających odkażania.

Sprawne przekazywanie alkoholu nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób. Ogrom pracy wykonują komórki likwidacji, które m.in. zajmują się przygotowaniem niezbędnych dokumentów, funkcjonariusze magazynu depozytowego w Tomaszowie Lubelskim, dzięki którym możliwe jest sprawne, sukcesywne przekazywanie alkoholu podmiotom wskazanym przez sanepid, a także funkcjonariusze komórek realizacji, którzy pomagają w dystrybucji alkoholu do niektórych jednostek.

Lubelska KAS czyni starania aby jak największą ilość zarekwirowanego alkoholu przekazać na walkę z koronawirusem. W przygotowaniu są kolejne tysiące litrów.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe