Koronawirus w zamojskim liceum. Zakażony dyrektor i dwie pracownice

  • 23.04.2020, 15:07
  • ak
Koronawirus w zamojskim liceum. Zakażony dyrektor i dwie pracownice Fot. pixabay.com
Nieoficjalne informacje o zakażeniu koronawirusem dyrektora jednego z liceów w Zamościu pojawiły się kilka dni temu. Dziś prezydent Zamościa Andrzej Wnuk potwierdził, że zaraziły się także dwie pracownice szkoły, a w placówce zlecono dezynfekcję.

 

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że zakażenie u dyrektora liceum zostało potwierdzone badaniami już jakiś czas temu. Przed kilkoma dniami trafił do szpitala. Wymazy do badań pobrano na pewno od części kadry pedagogicznej i wszystkich osób, które miały kontakt z dyrektorem. Okazało się, że dwie pracownice są również zarażone koronawirusem.

– Nie ma jednak pewności w jakim momencie doszło do zakażenia. I czy źródłem był dyrektor – powiedziała nam przed kilkoma minutami Agnieszka Kowal, dyrektor wydziału oświaty UM w Zamościu.

Czy chodzi o nauczycielki? – Nie udzielamy żadnych informacji, które mogłyby identyfikować te osoby. Nie są to osoby publiczne – zastrzega prezydent Andrzej Wnuk.

Nie zdradza też, jak wiele osób w związku z tym zakażeniem przebadano. Podkreśla jednak, że większość dotychczasowych wyników jest negatywna. Trzeba czekać na kolejne. Będą spływały sukcesywnie w najbliższych dniach.

Dyrektor Kowal podkreśliła natomiast, że nauczyciele nie mieli w ostatnim czasie okazji do spotkań z dyrektorem i potrzeby przychodzenia do szkoły, bo z uczniami pracują zdalnie. Zapewniła również, że dzisiejsza dezynfekcja placówki została przeprowadzona gruntownie, przez profesjonalną firmę.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że dwie zakażone kobiety nie są nauczycielkami.

Więcej informacji na ten temat w najbliższym papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 02.05.2020, 19:15
Dyskusja na poziomie liceum. Aż miło poczytać
strajk1993
strajk1993 25.04.2020, 08:38
życzę zdrowia Panu Dyrektorowi i Pracownikom
Uczennica
Uczennica 24.04.2020, 23:16
Potwierdzone że to 3LO
Czut
Czut 24.04.2020, 06:54
Jesteście niedoinformowani i wypisujecie te głupoty. Nic dziwnego że nie podają nr szkoły, ludzie są podli i zawistni. A dla wiadomości w w szkołach jest dyrektor i pi dwie nauczycielki. Wiem bo mieszkam przy lo
D
D 23.04.2020, 23:10
Powinny zostać chociaż stanowiska pracownic, moim zdaniem jest to słabe że nie wiemy kto jest zarażony i załóżmy może być to czyjś sąsiad, a ta osoba nawet o tym nie wie
Ekstern.
Ekstern. 23.04.2020, 21:51
Może CKU?
zzz
zzz 24.04.2020, 07:35
CKU nie jest liceum, poza tym jest to CKZiU
kamila
kamila 02.05.2020, 15:25
No własnie tępy ''eksterniaku''
Grucha
Grucha 23.04.2020, 21:44
Ciekawe gdzie sie zaraził...
Benek
Benek 28.04.2020, 15:36
To jest bardzo ciekawe.....szkoda ze niemasz mozliwosci sprawdzic z kim spal
Co jadl i czym pachnie....i napewno noe chodzi na msze
.... Tak. Zabierac dzieci do domu
Benek mądrzejszy
Benek mądrzejszy 02.05.2020, 15:26
Ciebie to powinni do psychiatryka zabrać,a wcześniej zaszczepi,ale od głupoty..
matka
matka 23.04.2020, 21:25
Koronny argument, ze dzieci nie powinny do konca roku szkolnego wrocic do szkoly. Gdyby trwala teraz szkola to zakazonych zostaloby wielu nauczycieli i uczniow. Uczniowie ci pozniej rozjechaliby sie do domow i pozarazali rodzicow. Domy opieki, internaty, akademiki, szpitale to ogniska wirusa. Patrzcie akademik Szkoly Pozarnictwa z Warszawy.
Tomasz
Tomasz 23.04.2020, 20:54
Dziwna sprawa. Od miesiąca nie ma lekcji, nauczanie zdalne, nauczyciele nie przychodzą do szkoły. Zarazili sie miedzy sobą? Wirus podobno daje objawy najdalej po 14 dniach.
Odpowiedz.
Odpowiedz. 24.04.2020, 22:42
Nie ma nauczycieli, ale mogą przyjść np. po komputer. Są jeszcze inni pracownicy- sekretarki, księgowe, kasjerki, konserwatorzy itd.
Ja
Ja 23.04.2020, 21:28
Objawy do 14 dni, najczęściej pojawiają się dnia 5.
tola
tola 02.05.2020, 15:27
Objawy to widzę u Was : totalnego otumanienia..
Analog
Analog 23.04.2020, 20:38
Powinniscie podać ktore LO. Jak chodzilo o Domy Opieki to od razu podawaliscie ze chodzi o Łabunie i Żdanowską. Sytuacja jest anologiczna.
Rafał
Rafał 23.04.2020, 20:15
Społeczniak czy III LO?
Uczeń
Uczeń 24.04.2020, 07:08
niestety 3
A
A 23.04.2020, 18:54
A kto to jest dyrektor Kiwak? Czy to ta sama osoba co dyrektor Kowal? Czy autor czyta czasem swoje teksty?
mzamość
mzamość 23.04.2020, 17:04
czy ktoś wie które liceum bo Prezydent tajemniczy ?
Uczeń
Uczeń 24.04.2020, 07:09
3lo
Heniek