Targowiska w Suścu, Klątwach i Nieliszu otwarte

  • 22.04.2020, 11:18
  • ak
Targowiska w Suścu, Klątwach i Nieliszu otwarte Fot. pixabay.com
Od piątku (24 kwietnia) zostanie ponownie otwarty bazar w Suścu. Tego dnia uruchomione zostanie również targowisko w Nieliszu. Od dzisiaj (22 kwietnia) sprzedawać i kupować można również w Klątwach (gm. Tyszowce).

Oba te miejsca handlu zostały zamknięte w momencie, gdy w Polsce rozpoczęła się epidemia koronawirusa. Teraz władze gmin znoszą wydane wcześniej zakazy.

W każdym przypadku podkreślają jednak, że targowiska mogą działać tylko przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Chodzi o to, by przy jednym straganie stało najwyżej czterech klientów, wszyscy powinni używać też maseczek i rękawic ochronnych i zachować między sobą 2-metrowy odstęp. Sprzedający mają obowiązek posiadania płynów do dezynfekcji.

Władze Tyszowiec zezwoliły na handel wyłącznie produktami rolnymi. Identycznie sytuacja wygląda w Nieliszu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe