Zamość, Hrubieszów: Więźniowie szyją maseczki ochronne (ZDJĘCIA)

  • 22.04.2020, 09:00
  • ak
Zamość, Hrubieszów: Więźniowie szyją maseczki ochronne (ZDJĘCIA) Fot. mjr Maciej Baniak/ZK Zamość
Osadzeni w Zakładach Karnych w Zamościu i Hrubieszowie mają swój wkład w walkę z epidemią koronawirusa. Szyją maseczki ochronne, które później są przekazywane mieszkańcom regionu. To element ogólnokrajowej akcji "Resort sprawiedliwości pomaga".

W zamojskim więzieniu stworzone zostały dodatkowe stanowiska pracy dla skazanych, którzy teraz spełniają się w roli krawców. Każdego dnia produkują ok. 100 maseczek ochronnych. Później są one rozdysponowywane wśród potrzebujących. Trafiają do mieszkańców miasta, a także seniorów. 

Ponadto szef zamojskiej jednostki ppłk Jacek Zwierzchowski przekazał przewodniczącemu Rady Miasta Piotrowi Błażewiczowi 500 szt. rękawic nitrylowych, 500 masek jednorazowych, 10 przyłbic, 20 fartuchów jednorazowych, a także kilkadziesiąt litrów płynu do dezynfekcji rąk oraz powierzchni. Wszystko to z przeznaczeniem dla DPS, w którym jest ognisko koronawirusa.

– Zamojska jednostka penitencjarna będąc ważną częścią wspólnoty lokalnej, nie pozostaje obojętna na sytuację epidemiologiczną w regionie, w dalszym ciągu deklarujemy gotowość do niesienia pomocy i wsparcia potrzebującym – zapewnia mjr Maciej Baniak, rzecznik prasowy ZK w Zamościu.

Produkcją maseczek zajmują się również osadzeni w Hrubieszowie. Dziennie powstaje tam nawet 700 sztuk osłon na twarz. Są wykorzystywane przede wszystkim przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych jednostki, ale trafiają również m.in. do domów pomocy społecznej czy PCK. Kilkaset przekazano również magistratowi z przeznaczeniem dla mieszkańców Hrubieszowa.

Zdjęcia ZK Zamość, ZK Hrubieszów

ak

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe