Potrzeba krwi

  • 24.04.2020, 08:15
  • wd
Potrzeba krwi
Stan epidemii daje się we znaki w różny sposób. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa boryka się ze zmniejszoną liczbą krwiodawców. Zapasy krwi topnieją, a są one bardzo potrzebne, również teraz. Dlatego koniecznie trzeba to zmienić. Kto może, powinien pomóc.

W oddziale RCKIK w Tomaszowie Lubelskim od 20 kwietnia w każdy poniedziałek do odwołania pobór krwi będzie odbywał się w ambulansie przy ul. Rynek 12 (naprzeciwko Domu Kombatanta). Rejestrować można się w godz. 8-12. 

W powiecie biłgorajskim akcja poboru krwi będzie zorganizowana 26 kwietnia w remizie OSP w Korchowie Pierwszym (godziny rejestracji 9.30-13.30). 

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie wykonują u dawców badań na wykrycie wirusa SARS-SoV-2. Dlatego każdy dawca w poczuciu odpowiedzialności musi podjąć decyzję, czy może przyjść do punktu pobrań i oddać krew. Przed przyjściem należy zwrócić uwagę na to, czy nie ma się objawów przeziębienia. Odbywanie kwarantanny, kontakt w czasie ostatnich 14 dni z osobą zarażoną lub będącą na kwarantannie dyskwalifikuje potencjalnego krwiodawcę. Ci, którzy już zgłoszą się do punktu pobrań, muszą liczyć się z dodatkowymi procedurami bezpieczeństwa. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe