Zamość: Wsparcie dla szpitala

  • 26.04.2020, 06:07
  • AP
Zamość: Wsparcie dla szpitala
Warszawskie Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podarowało szpitalowi papieskiemu dwie kabiny dezynfekujące odzież ochronną. Jedna stanęła przed budynkiem przy namiotach służb wspierających. Druga na oddziale SOR.

Organizacja włączyła się w pomoc polskim szpitalom. Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę funduszy na respiratory dla zarażonych koronawirusem #DajmyOddech. Udało się zakupić jeden respirator. Z uwagi na problemy z dostawami sprzętu stowarzyszenie postanowiło przeznaczyć zbierane pieniądze na inny cel związany z walką z wirusem. Kupuje kabiny dezynfekujące dla szpitali i środki ochrony osobistej.

 – Przedsiębiorca z Kalisza przestawił się z produkcji plandek na komory dezynfekujące. Ratownik po powrocie z wyjazdu do pacjenta z koronawirusem w kombinezonie ochronnym wchodzi do kabiny. Tam zadziała system zraszaczy. Płyn do dezynfekcji neutralizuje powierzchnię kombinezonu. Po wyjściu z kabiny ratownik może go ściągnąć bezpiecznie i wejść na oddział – opowiada pochodzący z Zamościa Damian Kita, rzecznik prasowy stowarzyszenia.

11 kwietnia dwie kabiny przyjechały do Zamościa. Jedna stanęła przy namiotach wojska i straży pożarnej, gdzie zorganizowano strefę do wstępnej segregacji chorych, druga na oddziale SOR.

 – Dotarł do mnie apel, by wesprzeć szpital papieski. Nie zastanawiałem się. Dwie kabiny powinny odpowiedzieć na aktualne zapotrzebowanie w mieście – mówi Kita. I dodaje, że to nie koniec pomocy dla zamojskiego szpitala. Stowarzyszenie zamierza zakupić kombinezony i maseczki z filtrem ffp2/3. – Wszystko wskazuje na to, że uda nam się zorganizować te środki do końca tygodnia – informuje Damian Kita.  

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czytelnik.
czytelnik. 26.04.2020, 15:45
i to jest bezinteresowne i konkretne wsparcie dla szpitala.

Pozostałe