Męczące wybory w dobie koronawirusa (TYLKO W GAZECIE)

  • 22.04.2020, 08:33
  • Leszek Wójtowicz
Męczące wybory w dobie koronawirusa (TYLKO W GAZECIE)
Wszyscy wiedzą, że muszą się odbyć, ale nikt naprawdę nie wie kiedy. I nie chodzi o wybory prezydenckie, ale o wybory uzupełniające do rad gmin w Aleksandrowie i Józefowie. W tej pierwszej gminie ich termin został przełożony już po raz drugi.

W obu gminach zmarli radni – Kazimierz Wiśniewski (Aleksandrów) i Zbigniew Knap (Józefów). Wojewoda lubelski Lech Sprawka jeszcze w lutym zarządził na 5 kwietnia wybory uzupełniające do Rady Gminy Aleksandrów, a na 19 kwietnia do Rady Miejskiej w Józefowie. W związku z ogłoszeniem stanu epidemii i ograniczeniami dotyczącymi m. in. przemieszczania się i gromadzenia obywateli, wojewoda wydał jednak zarządzenie zmieniające datę wyborów uzupełniających w gminie Aleksandrów z 5 na 19 kwietnia.

Zmiana goni zmianę

Tego samego dnia miały się odbyć również wybory w Józefowie. Ale 15 kwietnia wojewoda znowu zmienił datę głosowania do obu rad gmin z 19 na 26 kwietnia (oprócz Aleksandrowa i Józefowa zarządzenia dotyczą też Terespola i Markuszowa). To oznacza, że ponad 160 uprawnionych wyborców z Aleksandrowa 26 powinno pójść głosować do szkoły podstawowej w Aleksandrowie, a prawie 290 z Hamerni do szkoły podstawowej w Józefowie, bo tam będą mieściły się lokale wyborcze. Przypomnijmy, że w gminie Aleksandrów wybory uzupełniające dotyczą okręgu wyborczego nr 4 (Aleksandrów Pierwszy od nr 114 do 150). W gminie Józefów chodzi o okręg wyborczy nr 7 (Hamernia).

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe