Zbierają pieniądze na respirator

  • 24.04.2020, 07:00
  • lew
Zbierają pieniądze na respirator
W całym powiecie trwa zbiórka pieniędzy na zakup respiratora dla biłgorajskiego szpitala. Liczy się każda złotówka.

Pomysł wyszedł od miejscowych wolontariuszy z Grupy "Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice" w odpowiedzi na pilną potrzebę zaopatrzenia szpitala w respirator. Do współpracy włączyło się Centrum Rozwoju Wolontariatu Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Po ustaleniach z dyrekcją biłgorajskiego szpitala, rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na zakup respiratora za ok. 80 tys. zł.

Pieniądze można wpłacać na konto: 22 9614 0008 2005 0007 5819 0001 z dopiskiem "#Respirator dla szpitala".

Przypomnijmy, że Grupa "Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice" pod kierunkiem Krzysztofa Gury powstała w odpowiedzi na kryzys związany z pandemią koronawirusa. Pomaga szpitalom, ratownikom medycznym oraz innym służbom w walce z COVID-19. Za otrzymane od darczyńców środki wolontariusze kupują materiały, a następnie we własnym zakresie szyją maseczki, czepki czy fartuchy i robią przyłbice.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe