Futbol tylko w telewizji? (TYLKO W GAZECIE)

  • 22.04.2020, 07:15
  • MaSzt
Futbol tylko w telewizji? (TYLKO W GAZECIE) Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku czerwca będziemy mogli oglądać mecze Ekstraklasy i Pucharu Polski, ale tylko w telewizji.
Kluby Ekstraklasy opracowały plan dokończenia rozgrywek w sezonie 2019/2020. Projekt czeka na akceptację premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Na przełomie kwietnia i maja kluby wznowiłyby treningi, a niecały miesiąc później rozegrane zostałyby pierwsze po przerwie mecze. A co z rozgrywkami niższych klas rozgrywkowych?

Kiedy pod koniec marca właściciel Rakowa Częstochowa Michał Świerczewski zaproponował klubom Ekstraklasy swój pomysł dokończenia rozgrywek na kilku boiskach, oparty na skoszarowaniu i odizolowaniu piłkarzy, wielu uznało go za szaleńca i kazało mu się popukać po głowie. Plan zakładał, że wszystkie zespoły Ekstraklasy zamieszkałyby przez dwa miesiące w dwóch lub czterech hotelach, niedostępnych dla nikogo innego. Wszyscy piłkarze, przedstawiciele sztabów szkoleniowych i obsługa transmisji telewizyjnych regularnie badani byliby na obecność wirusa COVID-19, a zakażeni – odsunięci od kontaktów z pozostałymi uczestnikami rozgrywek. Według szacunków Świerczewskiego, ten plan kosztowałby 20 milionów złotych. Kibice nie byliby wpuszczani na stadion, dlatego kluby straciłyby z tego tytułu dochody, ale za to zarobiłyby na prawach telewizyjnych.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe