Trenerzy pełni sceptycyzmu (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.04.2020, 06:00
  • tomt
Trenerzy pełni sceptycyzmu (TYLKO W GAZECIE) Z pewnością minie jeszcze wiele tygodni, zanim Paweł Babiarz będzie mógł ponownie udzielić w czasie meczu wskazówek swoim podopiecznym.
Od kilku tygodni trwa w gronie piłkarskich kibiców dyskusja na temat powrotu do gry drużyn Ekstraklasy. Ambitny plan zakłada odizolowanie kadr, a następnie stopniowy powrót do treningów oraz rywalizacji o punkty. Nasi czwartoligowcy nie mają jednak prawa marzyć o podobnym scenariuszu.

Powrót do gry naszej najwyższej klasy rozgrywkowej został mocno obwarowany rozmaitymi względami. Pociąga też za sobą konieczność wykonania testów. Za te zapłacić zobowiązał się PZPN. Na niższych szczeblach rozgrywkowych o takim "luksusie" nie ma jednak mowy.

W ubiegłym tygodniu miała miejsce wideokonferencja Zbigniewa Bońka z prezesami Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. W jej efekcie przesądzony wydaje się być powrót do grania w trzeciej lidze.

– To bardzo prawdopodobne. Rozgrywki mogą zostać wznowione między 30 maja a pierwszym weekendem czerwca. Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze. Chcielibyśmy, aby rozegrano minimum 6 kolejek – mówi przewodniczący Wydziału Gier LZPN Konrad Krzyszkowski.

A co z czwartą ligą?

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
GL
GL 25.04.2020, 05:31
Niestety ale poza Ekstraklasą żadne ligi nie ruszą, a złudne stwarzanie nadziei to tylko "robienie sztucznego tłoku" i obecność medialna...
Zniesmaczony
Zniesmaczony 28.04.2020, 10:31
A powinny ruszyć? Dzięki pandemii prezes PZPN dowiedział się że piłkarze tracą bo nie dostają kasy, a wszyscy deklaracje gry amatora podpisują! Z zabawą zaczekajcie, gospodarka tonie a wam emocji brakuje i jeszcze może kibiców. Jak w Mediolanie, a potem śmierć i kłopoty bo wychodząc z boiska wracacie do ludzi, których zarazacie. Mamy inną sytuację i nie biadolcie, bo skutków finansowych za swoje hobby nie zapłacicie. Ot problem i narzekania!

Pozostałe