Biłgoraj: Maseczki jak świeże bułeczki (TYLKO W GAZECIE)

  • 21.04.2020, 07:32
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Maseczki jak świeże bułeczki (TYLKO W GAZECIE) Aby dostać bezpłatną maseczkę, trzeba było odstać swoje w długiej kolejce.
Włodarze Biłgoraja zaoferowali mieszkańcom miasta bezpłatne maseczki ochronne. Z podobną inicjatywą wyszły m.in. gminy Biłgoraj, Frampol, Turobin. W Biłgoraju uruchomiono nawet maseczkomat, czyli automat sprzedający maseczki tak jak kawę czy napoje.

Od 16 kwietnia wszyscy bez wyjątku muszą zasłaniać usta i nos. Można to zrobić za pomocą szalika czy chusty, ale najbardziej poszukiwanym towarem są maseczki ochronne. Urząd Miasta Biłgoraj wyszedł z inicjatywą zaopatrzenia nimi swoich mieszkańców.

– W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkanek i mieszkańców naszego miasta, podjęto decyzję o zakupie ochronnych maseczek, które mogą być stosowane w ramach ochrony przed zarażeniem koronawirusem – informuje Paweł Jednacz, rzecznik biłgorajskiego magistratu.

Maseczki (2 sztuki na osobę) rozdawano przez trzy dni. W środę (15 kwietnia) pod magistratem, przy Biłgorajskim Centrum Kultury i na parkingu przy Biedronce na os. Puszcza Solska ustawiały się długie kolejki. – Ostatnio w takim ogonku stałam chyba w stanie wojennym – mówi z uśmiechem pani Stanisława. – Odstałam swoje i wracam do domu z maseczkami dla siebie i męża.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fake coronavirus
Fake coronavirus 21.04.2020, 16:17
Dobrze że w Szwecji mieszkam, ale ludzie są cymbały !!! Rząd głupi a ludzie jeszcze bardziej ??
czytelnik
czytelnik 22.04.2020, 23:07
a ty dalej z tą śwecjom,przynudzasz przyjacielu
Zorro
Zorro 22.04.2020, 09:25
Ty jeszcze głupszy od tych wszystkich
Małgorzata
Małgorzata 21.04.2020, 15:04
A w kolejce mogła być osoba zarażona, więcej już nic nie napiszę.
Andrzej
Andrzej 21.04.2020, 08:58
Szkoda, że nie zorganizowano tak jak np. w Kraśniku, gdzie każdy dostał do skrzynki pocztowej. Maska miała logo miasta.

Pozostałe