Andrzej Wnuk: Sami sobie nie poradzimy (TYLKO W GAZECIE)

  • 21.04.2020, 06:17
  • Agnieszka Piela
Andrzej Wnuk: Sami sobie nie poradzimy (TYLKO W GAZECIE)
Spowodowane epidemią straty w tegorocznym budżecie miasta mogą sięgnąć od 15 do 30 mln zł. Raczej nie unikniemy zwolnień pracowników, zarówno w urzędzie miasta, jak i jednostkach podległych – mówi Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

Jakie działania podjęło miasto w walce z koronawirusem?

 – Działania, jakie podjęliśmy w walce z koronawirusem to m.in. ograniczenie, do koniecznego minimum, ilości osób odwiedzających urząd. Praktycznie zrezygnowaliśmy z bezpośredniej obsługi interesantów, wyjątkiem jest Urząd Stanu Cywilnego, który prowadzi rejestrację urodzeń i zgonów. Dalej, zamknęliśmy place zabaw, boiska, siłownie zewnętrzne, obiekty sportowo-rekreacyjne, została zmniejszona ilość kursów autobusów MZK, zamknięto Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czasowo zlikwidowano płatne parkingi na Starym i Nowym Mieście, Zarząd Dróg Grodzkich wyłączył przyciski wzbudzające zielone światło na przejściach dla pieszych, by przechodnie nie musieli dotykać przycisków. Kiedy szkoły zaczęły pracować zdalnie, dyrektorzy zamojskich szkół wypożyczali do domu komputery uczniom, którzy nie mieli w domach takiego sprzętu. Nauczyciele prowadzą przedmaturalne powtórki online, miejskie instytucje kultury również działają w Internecie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kiedyś wyborca PiSu
Kiedyś wyborca PiSu 25.04.2020, 17:05
Tak ta władza walczy z kryzysem. Ktoś jeszcze ma złudzenia? Pięknie mówią o ratowaniu biznesu, a szykują specustawy żeby samemu zwalniać jako pierwsi (może dla dobrego przykładu) tak o to kończy się dobra zmiana w kraju mlekiem i plusem płynącym.

Pozdrawiam
mieszkaniec powiatu tomaszowskiego
mieszkaniec powiatu tomaszowskiego 21.04.2020, 22:23
Oto dzieło socjalizmu!
Pieniądze przeznaczone na z góry nie potrzebne cele nie zwrócą się! Czyli trzeba zlikwidować niepotrzebne stanowiska, zasiłki m.in 500 minus czy dla bezrobotnych.Drukowanie pieniędzy też nic nie zmieni a nawet pogorszy sytuację. Rząd warszawski ( nie polski) niestety nie rozumie, że to nie rząd zarabia pieniądze, lecz my obywatele tego nieszczęsnego kraju. To dzięki naszym pieniądzom utrzymywany jest rząd warszwski oraz inne podlegające mu instytucje nie inaczej! Mam radę dla rządzących tym nieszczęsnym krajem, aby nam utrzymującym ten kraj pozwolił działać bez ograniczeń. Inaczej jak my nie będziemy mieli pieniędzy to skąd oni będą mieć na swoje utopijne pomysły?! Pozdrawiam zdrowo myślących!
Hetman pod  zamojski
Hetman pod zamojski 21.04.2020, 13:58
Pusto w głowie ,pusto w kasie . Czas zrobić rachunek sumienia ,kosztów biurokracji ,zatrudnienia na wyrost .Szansa jest mała że wyjdziemy z Twierdzy Biedy .
Pan Polak
Pan Polak 21.04.2020, 11:41
Byłby głupi, gdyby swój elektorat zwolniłby.
mieszkaniec
mieszkaniec 21.04.2020, 11:31
Trzeba pozwalniać z-ców prezesów, dyrektorów itp. darmozjadów to kasa się znajdzie
Pytanie
Pytanie 21.04.2020, 22:20
Pani menagerki od imprez w Zamościu również dotyczą oszczędności? Bo imprez raczej nie będzie - Zamość na okrągło itd.
Odpowiedż
Odpowiedż 25.04.2020, 21:54
W Sitnie też GOK nie robi imprez ale zatrudnienie ogromne

Pozostałe