Czarnobyl nie Australia (TYLKO W GAZECIE)

  • 21.04.2020, 13:09
  • Leszek Wójtowicz
Czarnobyl nie Australia (TYLKO W GAZECIE)
Trzy pytania do... Natalii Denysiuk, zastępcy redaktora naczelnego wychodzącego w Łucku polsko-ukraińskiego dwutygodnika "Monitor Wołyński".

Co wiadomo o pożarze w Czarnobylu? Czy to daleko od Łucka?

– Sytuacja w strefie jest przerażająca. Łuck jest położony w odległości ok. 400 km na zachód od Czarnobyla. O tym, co się tam dzieje, dowiadujemy się głównie z mediów. Służby donoszą, że poziom promieniowania w pobliskich miejscowościach utrzymuje się w dotychczasowych normach. Główne pasmo zanieczyszczonego dymem powietrza podąża w kierunku południowym.

Cała rozmowa dostępna tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Rozmowę przeprowadziliśmy 13 kwietnia. Dzień później zagrożenie udało się opanować. Strażacy będą potrzebować jeszcze kilku dni na dogaszenie tlenia się po pożarze. 15 kwietnia prezydent Ukrainy podpisał ustawę zwiększającą nawet 18-krotnie kary za palenie suchych traw, liści, gałęzi itp.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe