Kiedy zobaczył policjantów, zdjął maseczkę. To był marny popis.

  • 18.04.2020, 19:30
  • m
Kiedy zobaczył policjantów, zdjął maseczkę. To był marny popis. Fot. KMP Zamość
Kiedy wychodził ze sklepu miał jeszcze założoną maseczkę. Na widok policyjnego radiowozu demonstracyjnie ją zdjął. Gdy policjanci upomnieli go, by założył ją z powrotem, usłyszeli wulgaryzmy.

Ze względu na zagrożenie związaną z pandemią korona wirusa, od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Wychodząc z domu należy założyć maseczkę, chustę, apaszkę, czy szalik.

- Mieszkańcy Zamojszczyzny są zdyscyplinowani i świadomi zagrożenia, dlatego też przestrzegają zaleceń. Reagują na apele policjantów o stosowanie maseczek. Niestety zdarzają się pojedyncze osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi obowiązujących nakazów. – podkreśla asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy KMP w Zamościu.

Zakazy miał za nic 47- letni mieszkaniec Zamościa, który wychodząc ze sklepu w założonej na twarz maseczce ochronnej, na widok radiowozu, demonstracyjnie ja zdjął. Kiedy policjanci go upomnieli, usłyszeli wulgaryzmy.

- Mężczyzna za niestosowanie się do obowiązujących przepisów oraz używanie w miejscu publicznym słów nieprzyzwoitych poniesie konsekwencje prawne. Ze swojego nagannego zachowania wytłumaczy się przed sądem. – mówi rzeczniczka KMP.


 

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czytelnik
czytelnik 19.04.2020, 14:39
Następny niedorobiony chcacy zaistniec.Więc będzie mógł popisywać sie po wyroku sądowym .Nie ma litości dla tego typu popisów. A jeśli to debil to do radecka ma kwarantanne.
ORMO  Nie
ORMO Nie 19.04.2020, 12:34
Policja nic poważnego nie ma do roboty tylko być jak ZOMO .
Ks Romek
Ks Romek 19.04.2020, 08:40
co sie glodnego czepiacie, plotu sie chwyc...
Anty
Anty 19.04.2020, 09:53
Chyba głupiego...

Pozostałe