Czekając na Lato Teatralne

  • 17.04.2020, 12:45
  • m
Czekając na Lato Teatralne
Konkurs na Plakat 45 Zamojskiego Lata Teatralnego został rozstrzygnięty. Zwyciężyła praca przygotowana przez Maksymiliana Stopę z PLSP im. B. Morando w Zamościu.

W konkursie wzięło udział 64 młodych artystów. Łącznie przesłali 94 projekty. Komisja konkursowa uznała, że najlepszy plakat przygotował Maksymilian Stopa z PLSP im. B. Morando w Zamościu. On też otrzyma nagrodę główną w wysokości 2 tys. zł.

- Podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem wystawy planowaliśmy na dzień inauguracji 45 Zamojskiego Lata Teatralnego, czyli 20 czerwca 2020 roku. Nasze plany mogą się zmienić. O przyczynach nie trzeba już informować, wiemy wszyscy, że na razie „warunki stawia” koronawirus. Będziemy informować o terminie podsumowania Konkursu, a co za tym idzie wręczenia nagród.- napisali w komunikacie organizatorzy konkursu.

Komisja konkursowa pracowała w składzie:Prof. Lech Majewski – grafik-plakacista, Przewodniczący Komisji, Łukasz Zwolan – artysta plastyk, komisarz Konkursu, Joanna Bilska-Pawłowska – kierownik Działu Artystyczno-Organizacyjnego Zamojskiego Domu Kultury, Dariusz Łukasik – artysta plastyk oraz Grażyna Kawala – kierownik programowy Zamojskiego Lata Teatralnego.

Oprócz nagrody główniej dla Maksymiliana Stopy, przyznano wyróżnienia. Otrzymali je: Katarzyna Bojar – PLSP im. B. Morando w Zamościu, Barbara Filochowska – PLSP im. W. Gersona w Warszawie, Paulina Malarz – ZSAP w Tarnowskich Górach, Alicja Siemko 1 – PLSP im. B. Morando w Zamościu, Kateryna Sumina 1 – PLSP im. B. Morando w Zamościu i Piotr Szewczyk – ZSAP w Tarnawskich Górach


Plakat nagrodzony oraz wyróżnione będą eksponowane na wystawie pokonkursowej. Znajdą się tam również plakaty kilkunastu innych autorów.

 

 

 

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
WĄSIK.
WĄSIK. 19.04.2020, 13:11
W tym sezonie letnim na pewno nie będzie imprez na Rynku Wielkim i spędu gawiedzi..Ze względu na pandemię.Pieniadze są potrzebne miastu a jeśli się nie zarabia to i trudno wydawać cos czego sie nie ma.A u nas było tak że czasami na chłam kulturalny wydawało się krocie-wiele imprez było pod publiczkę.Rynek był dosłownie rozjeżdżany przez cięzki sprzęt byle tylko zyskać poklask.No i nareszcie szeroki oddech.Przyda sie to wszystkim.A wszystko ruszy w roku 2021-tylko z umiarem.Bo natura lubi brac poprawki.
wżsik
wżsik 19.04.2020, 11:40
W roku 2022 ,to jest pewne i nie ma najmniejszych wątpliwości,że będzie inaczej-złudzenia pozostawmy melancholikom-niech tym zyją.A czy 2022 jest pewny też ni wiadomo-chyba ,że będzie szczepionka..Ale za to starówka odetchnie od najazdów.

Pozostałe