Materiał Partnera: Gmina Tyszowce

  • 16.04.2020, 15:24
  • wd
Materiał Partnera: Gmina Tyszowce
Jednym z partnerów naszego plebiscytu Perły Biznesu jest gmina Tyszowce. Obecnie realizuje jedną z najważniejszych i jednocześnie najbardziej kosztownych inwestycji ostatnich lat – budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Projekt ma kosztować ponad 12 milionów zł.

Projekt pn. „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Gminie Tyszowce” był długo oczekiwaną inwestycją. Potrzebną z kilku względów. Poprawa stanu gospodarki wodnościekowej na terenie gminy Tyszowce ma przyczyniać się do poprawy stanu wód gruntowych i powierzchniowych, zminimalizować zagrożenia epidemiologiczne oraz zmniejszyć zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

– Realizacja tego projektu umożliwi poprawę stanu infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz zapobieganie degradacji środowiska naturalnego, które stanowi przecież podstawy potencjału rozwoju naszej gminy. Jesteśmy przekonani, że tym samym poprawi się jakość życia tutejszych mieszkańców, tym bardziej, że obecne prognozy meteorologiczne nie napawają optymizmem, mając na myśli występującą od kilku lat dotkliwą suszę – mówi burmistrz Tyszowiec Andrzej Podgórski. 

Całkowity koszt projektu wyniesie 12 650 621,51 zł. Z czego wkład własny gminy Tyszowce to 3 707 504,74, a dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa 6, Ochrona środowiska i efektywne wykorzystywanie zasobów, Działanie 6.4 Gospodarka wodno-ściekowa) 6 520 094,51 zł. 

Nowo wybudowana kanalizacja będzie miała długość ponad 8 kilometrów (w tym 289 szt. Przyłączy). Wodociąg zbudowany zostanie na długości ponad 7 kilometrów (w tym 261 szt. przyłączy). Kanalizacja zostanie wybudowana od podstaw, natomiast nowy wodociąg zastąpi starą, wykonaną ponad 50 lat temu sieć.
Inwestycja jest w trakcie realizacji (rozłożono ją na trzy lata). Ma zostać zakończona do 30 listopada 2021 r.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M  .Z
M .Z 19.04.2020, 12:39
Jaka perła ? Zając zaczął ,a kto wykończy gminę ? Kanalizacja to bubel w skali kraju , kto widział ten szajs to zrozumie ile problemów na przyszłość czeka mieszkańców .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.04.2020, 17:35
Najpierw asfalt potem rura .Fajans goni fajans .Tak tu się robi ,aby do lata .
Wodnik  i  Mokraś
Wodnik i Mokraś 16.04.2020, 16:36
A co z PUK-iem ? Czy inwestycje które wykonał jeszcze nie roz..pirdoliły się pod wpływem wirusa > waldusa >>erosa ? Może ta firma ma mądrych i normalne kierownictwo a nie jak ten oszołom z pod Lubyczy .Radni Tyszowiec patrzymy wam na ręce ,czas jest trudny ale wyborcy pamiętliwi .

Pozostałe