Hrubieszów: Miejska tarcza dla biznesu (TYLKO W GAZECIE)

  • 16.04.2020, 07:07
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Miejska tarcza dla biznesu (TYLKO W GAZECIE)
Miejskie władze Hrubieszowa przygotowały lokalną tarczę antykryzysową – "Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców". Obejmuje on umorzenia podatków, odroczenia terminów płatności zobowiązań, rozłożenie na raty, a także odroczenie zawieszenia płatności za wynajem lokali.

Obecna sytuacja jest bardzo ciężka dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą. Nie tylko dla właścicieli sklepów, ale również dla branży turystycznej, lokali usługowych, gastronomii i przewoźników. Staramy się wprowadzić ulgi i ułatwienia, aby możliwie najskuteczniej im pomóc, ochronić miejsca pracy. Lokalna tarcza antykryzysowa obejmuje decyzje podatkowe wynikające z przysługujących mi uprawnień – tłumaczy burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska.  

W uzasadnionych i udokumentowanych przypadkach podatnik będzie mógł skorzystać z odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenia go na raty. To samo dotyczy odroczenia lub rozłożenia na raty zaległości podatkowej z odsetkami i umorzenia zobowiązania. Ulgi obejmują podatki: od nieruchomości, od środków transportu, podatek rolny i leśny.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hrubieszowianka
Hrubieszowianka 17.04.2020, 09:39
Niektórym,tylko wg jakiej zasady? Zobaczymy czy dotrą do każdego na terenie miasta. A miasto szeroko rozłożone.
mieszkaniec
mieszkaniec 16.04.2020, 20:02
w Hrubieszowie rozdali maseczki - dzięki

Pozostałe