Jak utrzymać miejsca pracy?

  • 14.04.2020, 15:09
  • m
Jak utrzymać miejsca pracy?
– W powiecie tomaszowskim na razie nie ma zwolnień grupowych. Ale bezrobotnych przybywa. Nikt nie zatrudnia pracowników, więc nie ma ofert pracy. W tej chwili dla nas priorytetem jest utrzymanie miejsc pracy – mówi Kamil Ziobrowski, zastępca dyrektora PUP.

Na koniec lutego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tomaszowie Lubelskim zarejestrowane były 2652 osoby bezrobotne. Obecnie to 2863 osoby. Codziennie zgłaszają się kolejne.

 – W tym momencie nie mamy informacji o zwolnieniach grupowych. Więksi pracodawcy pozmniejszali na razie wymiar czasu pracy. Ale to na dzień dzisiejszy, bo sytuacja jest dynamiczna i wszystko szybko może się zmienić. Na razie mamy pojedyncze informacje, że pracownicy będą zwalniani. Ludzie, którzy do nas dzwonią, pytają o rejestrację, o zasiłki.  Zgłaszają się też osoby, które wróciły z zagranicy. Jeśli przysługuje im zasiłek, to mogą się u nas zarejestrować i go otrzymają – tłumaczy Kamil Ziobrowski, zastępca dyrektora PUP w Tomaszowie Lubelskim. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe