Trzeszczany: Gmina odpowiada za śmierć (TYLKO W GAZECIE)

  • 14.04.2020, 14:38
  • Mariusz Parol
Trzeszczany: Gmina odpowiada za śmierć (TYLKO W GAZECIE) Pod Wiesławem M. załamał się eternit na dachu dawnej buchty w Trzeszczanach. Mężczyzna miał niewielkie szanse na przeżycie upadku z wysokości 4 metrów
Prawie 200 tys. zł wypłaciła gmina rodzinie tragicznie zmarłego robotnika.

Po 14 latach od wypadku rodzina tragicznie zmarłego 33-latka z gminy Trzeszczany otrzymała w końcu zadośćuczynienie. Teraz rodzina zastanawia się, czy doprowadzić do wznowienia postępowania karnego, aby ustalić winnych jego śmierci.

W lipcu 2006 r. 33-letni Wiesław M. zatrudniony został przez gminę Trzeszczany jako robotnik gospodarczy. Bezrobotni w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych mieli wymienić płyty zniszczonego eternitu na dachu budynku skupu żywca. Robili to, ponieważ z braku pieniędzy w gminnej kasie urzędnicy uznali, że prace trzeba przeprowadzić sposobem gospodarczym, czyli bez wynajmowania specjalistycznej firmy. Część uszkodzonych płyt trzeba było przesunąć w inne miejsce, a inne wymienić na nowe, które przypadkowo znaleziono w urzędzie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 17.04.2020, 11:13
Pani Iwona Muszak-Styk z kancelerii adwokackiej z Zamościa to "solidna firma" rozłożyła na łopatki i wójta i jego obsługę prawną. Kiepskiego adwokacika miał wójt, tłumaczyli się bałaganem na poczcie jak wcięło im pismo z sądu, że niby podpisując odebranie pisma sądowego nie wiedział pan De...cu, co podpisuje , bajzlem na poczcie uzasadniał przegapienie terminu odwołania. Jaki pan taki kram. Brawo pani Iwonko, przykręciła pani śrubę wójtowi, bo on nas lubi straszyć prokuratorami i sądami a tu przegrał jak go wzięła pani w obroty. Słyszałem, że jest teraz pani rozchwytywana, dobrze wiedzieć w razie "w" żeby zamiast D...ca, to do pani Iwonki zapukać. Dziękuję w imieniu tragicznie zmarłego Wieśka za wygraną sprawę i oświecenie wójta i jego względnie papugi. Latali po sądzie i guzik ulatali :-)
I w koło Macieju
I w koło Macieju 17.04.2020, 11:24
Zgrabnie naginasz rzeczywistość by w każdy możliwy sposób okazać niechęć do jednej tylko osoby. Brawo Ty pewnie duma Cię rozpiera.
 mieszkaniec
mieszkaniec 16.04.2020, 15:09
Zły wójt możecie go odwołać nic prostszego to władze ma suweren a nie wójt wójt jest pracownikiem suwerena
do Elki
do Elki 15.04.2020, 11:19
3 lata latał wójt po sądzie i nalatał tak, że procenty narosły, koszta wzrosły , przecież ta sprawa dla Gminy z góry zapowiadała się do przegrania, po grzyba było przeciągać i apelować? i co może to poprzedni wójt dał nogę z apelacją ? procenty z kosztami dodatkowymi ufundował ?
....
.... 17.04.2020, 02:30
No i radość wielka bo nie wylatał i gmina jest w plecy 200 tysi to nic że tak naprawdę te pieniądze nie leżą na korytarzu w gminie tylko będą z Twojej mojej naszej kieszeni...ale co tam będzie na wójta. I nieważne powód do hejtu zawsze się znajdzie. Zapominacie o jednym gdyby wtedy ktoś dopełnił swoich obowiązków nie byłoby tematu. Bo żadne pieniądze życia nie zwrócą i czasu nie cofnął.
Elka
Elka 15.04.2020, 17:34
Jak by nie latał to byś teraz pisał, lub pisała, że nic nie zrobił i trzeba zapłacić. Jak nie kijem to pałą - cudowna filozofia życia.
GóraLodowa
GóraLodowa 15.04.2020, 07:37
wójt gm. Trzeszczany jest rekordzistą regionalnym w lataniu po sądach, z dziadkami i babkami chce się sądzić, strażakami, innowacja jego taka a nie inna - chciał walczyć z dziadkami i kobietą, zabulił prosto z mostu i do tego procenty nagrabiła gmina.
Elka
Elka 15.04.2020, 07:59
14 lat temu to Wójtem Gminy Trzeszczany był chyba kto inny, więc czytaj ze zrozumieniem. "Zabulił"owszem, ale za działąnia poprzednika.
Pewnie koronawirus to też jego zasługa.
Pomyśl zanim napiszesz
?
? 15.04.2020, 18:27
Szanowna Pani proszę mi tu z koronawirusa nie robić żartów, bo ludzie w domach na kwarantannie, księża umierają nawet, Wielkanoc bez radości, bez rodzin a tu widzę z koronawirusa politykę Pani urządza? Akurat nie na miejscu i nie wypada drwić sobie z tego wirusa. Lepiej niech wójt zajmie się sprawami zagrzebywania śmieci pod kościołem a nie lataniem po sądach
!
! 15.04.2020, 21:20
Jakby tam jakieś śmieci były to pewnie by się tym zajmował,. Bez urazy ale Twoja wiedza od lokalnych "bohaterów" w tym temacie jest troszkę uboga i daleka od prawdy. Zdrowia życzę..
Red.
Red. 16.04.2020, 14:27
Sąd co innego uznał. Ktoś chyba został osądzony w związku ze śmieciami.
W
W 16.04.2020, 17:41
Chyba? To pytasz czy wiesz? Bo jak wiesz to napisz konkretnie kto a jak pytasz to innaczej buduj zdania
W?
W? 16.04.2020, 17:50
Mniej wiesz krócej będziesz przesłuchiwany , przywołując strzelca Kanię.
W!
W! 16.04.2020, 17:59
A jak nie wiesz to się nie ozdywaj, bo ktoś powie że Ty plotkarz jesteś. Przytaczając mądrych ludzi.
Nara
Nara 16.04.2020, 20:05
Oj płacze już ktoś płacze he he.
?
? 16.04.2020, 17:59
a co jak prokuratora ktoś tu pod kościołem "wyprowadził w maliny? na manowce? " co jak wyjdzie szydło z worka i znajdzie się zguba?

Pozostałe