Egzaminy dopiero przed wakacjami (TYLKO W GAZECIE)

  • 14.04.2020, 07:00
  • ak
Egzaminy dopiero przed wakacjami (TYLKO W GAZECIE)
Do czwartku 9 kwietnia uczniowie klas ósmych podstawówek i maturalnych w szkołach średnich czekali na decyzję ministerstwa edukacji narodowej w sprawie swoich tegorocznych egzaminów. Dowiedzieli się, że poczekają na nie jeszcze co najmniej 2 miesiące.

Egzaminy ósmoklasistów i matury odbędą się – tak ogłosił rząd. Kiedy? Najwcześniej w drugiej połowie czerwca. To decyzja podyktowana sytuacją epidemiologiczną w kraju i zamknięciem szkół co najmniej do 26 kwietnia. Czy ten termin uda się utrzymać? Na to pytanie nikt w tym momencie nie zna odpowiedzi.

Przeprowadzenie egzaminów w obecnej sytuacji trudno było sobie wyobrazić. Zagrożenie jest zbyt duże.

– Myślę, że to mądra i sensowna decyzja. Przełożenie matur nawet na końcówkę czerwca nie powinno powodować problemów z rekrutacją na studia – uważa Leszek Bober, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Jego zdaniem zdecydowanie gorszym rozwiązaniem byłaby rezygnacja z egzaminów dojrzałości w tradycyjnej formie i zastąpienie ich np. konkursem świadectw. – Egzamin zewnętrzny z pewnością będzie bardziej miarodajny – uważa dyrektor Bartosza.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe