Osamotnienie wśród najbliższych (TYLKO W GAZECIE)

  • 14.04.2020, 06:00
  • Bogdan Nowak
Osamotnienie wśród najbliższych (TYLKO W GAZECIE)
Rozmowa z Anną Rechulicz, psychologiem, kierownikiem Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Tomaszowie Lubelskim.

Jesteśmy wszyscy zamknięci w domach, chroniąc w ten sposób siebie i bliskich przed zakażeniem koronawirusem. Jak znosimy taką izolację?

– Różnie. Nasze życie społeczne z konieczności przeniosło się głównie do Internetu. I można tam zaobserwować wiele pozytywnych zjawisk. Pojawiają się grupy, które np. omawiają lub tworzą wydarzenia kulturalne. Niektórzy wspólnie gotują, fotografują, piszą wiersze, rysują, pomagają innym, szyjąc np. maseczki ochronne. Inni powyciągali z szuflad dłutka i chwalą się swoimi rzeźbami. To naprawdę świetne, bardzo pozytywne i inspirujące! Ten trudny czas zostaje wykorzystany przez nich na rozwijanie pasji i zainteresowań. Niestety, wiele osób zupełnie nie radzi sobie z zamknięciem w domach. 

Cały wywiad dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe