Gm. Miączyn: Wykopał granat w swoim ogródku

  • 11.04.2020, 13:06
  • ak
Gm. Miączyn: Wykopał granat w swoim ogródku Fot. KMP Zamość
Podczas przedświątecznych porządków na swoim podwórku mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Miączyn natrafił na granat pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Natychmiast zaalarmował odpowiednie służby.

Mężczyzna zatelefonował po policję. Mundurowi zabezpieczyli teren i wezwali na miejsce wojskowych saperów.

– Odnaleziony niewybuch znajdował się w niedalekiej odległości od budynku, w którym mieszał właściciel posesji. Z uwagi na jego bezpieczeństwo do czasu przybycia patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Chełmie, który zabezpieczył niewybuch, mężczyzna schronienie znalazł u swojej rodziny – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Przypomina, że niewybuchy i niewypały są bardzo niebezpieczne. Często bywają skorodowane. Wybuch może nastąpić w każdej chwili. Jeśli tylko natkniemy się na taki przedmiot należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji. Absolutnie nie wolno takiego pocisku odkopywać, czy przenosić w inne miejsce. Należy natychmiast przerwać pracę i oddalić się na bezpieczną odległość.  

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe