Zamość: Nie włączysz sobie zielonego światła. Chodzi o bezpieczeństwo

  • 08.04.2020, 09:33
  • ak
Zamość: Nie włączysz sobie zielonego światła. Chodzi o bezpieczeństwo Fot. pixabay.com
Przyciski aktywujące zielone światło przy przejściach dla pieszych w Zamościu nie działają. Taką decyzję podjął Zarząd Dróg Grodzkich. Chodzi o to, by mieszkańcy miasta nie musieli ich dotykać. Ma to zminimalizować możliwości zakażenia koronawirusem.

ZDG zapewnia, że tam gdzie to jest możliwe, światła będą się zmieniać automatycznie. Urządzenia zostaną zakryte czarną taśmą. Ale są wyjątki.

" Ze względów technicznych, dwa przejścia dla pieszych: łączące osiedle bloków ze sklepem spożywczym na ul. Peowiaków oraz na ul. Piłsudskiego w pobliżu ul. Kamiennej będą pracować z użyciem przycisków" – informuje ZDG. W komunikacie zapewniono, że po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej, praca sygnalizacji świetlnych wróci do "trybu akomodacyjnego", czyli sterowanego natężeniem uczestników ruchu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wojtek
wojtek 08.04.2020, 16:13
W obu przypadkach można wyłączyć przyciski nie ma problemów technicznych

Pozostałe